co wcale nie znaczy, że tak za nią tęsknię. Póki co, jesień w tym roku jest bajeczna, więc codziennie wyjeżdżamy z psem do lasu. Przy okazji zawsze udaje nam się przywieźć mały koszyk grzybów. Pies szczęśliwy, bo się wybiega, pan, bo zrobi swoje kilometry, bez których czuje się źle i pani, bo ma grzybki w koszyku. Każdemu niewiele do szczęścia potrzeba.
Wracając do tematu, dostałam dość duży plastikowy pojemnik i koniecznie musiałam dorobić drugi karmnik. Raz, że Plamka straszliwie cięta na ptaszki, więc musiał być wiszący, aby do niego nie mogła się dostać, po drugie, ten z ubiegłego roku miał za mało okienek i trzeba było umieścić ich więcej. Wszystkie zakrętki do słoików okleiłam lnem, czego na zdjęciu nie widać, ale wygląda to przyzwoicie. Poprzedni pięknie zniósł zimę i wszelkie ulewy, więc spokojnie mogłam zrobić kolejny. Plameczka z dołu będzie obserwować. co też się dzieje u góry.
A te buteleczki, proszę nie mylić, to kwas chlebowy.
Karmnik ma pięć okienek, żeby się ptaszki nie kłóciły o jedzonko.
Wczoraj przyleciała do mnie niespodzianka od Danusi z Babusiowych robótek. Cudny smoczek z Krakowa. Bardzo Ci dziękuję za pamięć, Danusiu. Większość magnesów mam od przyjaciół i rodziny.
I jeszcze jedna, najważniejsza sprawa. Tekst pozwoliłam sobie skopiować z bloga
Bożenki.
Wielka prośba- razem spełnijmy marzenie
Drogie koleżanki blogowiczki, dzisiaj piszę do Was moje drogie, bo mam ogromną prośbę. Dzisiaj na stronie mojego miasta na fb znalazłam taką informację:
"27.10.2013 roku Oliwia kończy 6 lat. Jej największym marzeniem jest otrzymanie jak największej liczby kartek urodzinowych. Mała walczy z rakiem."
Kto tylko może niech zrobi dla niej kartę urodzinową. To tak niewiele dla nas, a dla tej dziewczynki tak dużo. Mała na pewno się ucieszy i możemy przyczynić się do spełnienia jej marzenia.
Kartki można wysyłać na adres:
Oliwia Gandecka
ul. M.C. Skłodowskiej 11/26
65-001 Zielona Góra
Kogo tylko możecie, poproście o ten sam gest. Im więcej osób wie, tym więcej kartek trafi do Oliwki. Z góry Wam dziękuję:)
Ja też się dołączam do akcji i proszę was o to samo, wiem, że macie dobre serduszka :)
Pozdrawiam :)